Cnc Router Özellikleri

satilikcncrouter.com sitesi içerisinde yer alan ürünler Maintek Cnc markasına aittir. İsterseniz ilk olarak cnc router nedir kısaca tanımlayalım. Cnc router; (Computer Numerical Control) kelimesinin kısaltmasıdır ve “Bilgisayar Sayımlı İdare” anlamında kullanılmaktadır. Bu makineler gelişen teknoloji ve yazılımlar ile beraber özellikle ahşap işleme, mermer kesimi ve şekil verme, alüminyum kesimi ve şekil vermek, pcb kazıma gibi aklınıza gelebilecek bir çok iş dalında sıklıkla kullanılmaktadır. Sitemiz içerisinde zaten cnc makineler ile ilgili aradığınız hemen hemen tüm bilgileri bulabilirsiniz. İsterseniz gelin şimdi Cnc router modellerimizin özelliklerine bakalım.

Harici Kontrol Paneli

Maintek CNC Router’ların sahip olduğu tekerlekli kontrol kabini, atölyenize CNC Routerı dilediğiniz gibi konumlandırmaya izin verir. Ayrıca bağımsız kontrol paneli tezgahtan daha uzakta olduğu için her türlü kir, talaş ve titreşimden uzak kalır. Böylece CNC Routerın elektronik bileşenleri daha uzun ömürlü olur.

2 Yıl Garantili Tasarım

Tasarımımızın arkasındayız. Maintek CNC Routerlar da makine tasarımından kaynaklı olabilecek her hangi bir aşınma, bozulma ve arızaya karşı maintek firması olarak 2 yıl garanti veriyoruz. Ayrıca, parça garantisi ise 1 yıldır.

Sağlam Gövde Yapısı

CNC Routerlarda kulladığımız sağlam gövde yapısı sayesinde cnc tezgahınız işleme sırasında en ufak sarsıntı yapmaz.

Tekerlekli Taşıma ve Ergonomi

CNC Router’larımızın bir diğer özelliği ise, tekerlikli yapısı sayesinde kolay taşınabilir olmasıdır. Böylece atölye içi yer değiştirme ve temizlik işleri çok kolay.

Toz Koruma Sistemi

CNC Router’larımızda bulunan ve Y ekseni boyunca uzanan eğimli koruma yüzeyleri cnc makinenizin ray ve kramayer sistemlerini talaş atığından korur.

Kramayer Boşluk Azaltma ve Geliştirilebilir Tasarım

Ekonomik seri CNC Routerlarda kullandığımız, boşluk azaltma kramayer sistemi ile daha hassas ve daha doğru pozisyonlama imkanı yakalarsınız. Rakiplerinin daima bir adım önünde, Maintek CNC.

Otomatik Z Ekseni Sıfırlama

CNC Routerınıza takılı olan kesici takımın boyunu ve Z eksenindeki sıfır noktasını her seferinde manuel olarak ayarlamak zorunda kalmazsınız, bu işlemi sizin yerinize cnc’de bulunan Z eksen sıfırlama aparatı daha hassas ve doğru bir şekilde yapar.

Kablosuz Uzaktan Kontrol

Ekonomik seri CNC Routerlarda kontrol bilgisayarına taktığımız kablosuz elemanlar ile jog-mode gezintiyi uzaktan yapabiliyorsunuz. Profesyonel seride yer alan cnc routerlarda ise el terminali standart.